הגורמים לכניסת עכברים לבית – ואיך להתמודד עם עכבר שנכנס הביתה

אין ספק כי ברגע שאתם נתקלים בעכבר בבית אתם מיד נלחצים ורוצים להוציא אותו כמה שיותר מהר, אבל רגע לפני שאתם עושים פעולות שיכולות להיות מיותרות ואפילו מאוד בעיתיות, כדאי מאוד לקרוא את מאמר ההסבר שהכנו לכם.
עכברים אינם תמיד סיבה לדאגה. בדרך כלל הם נכנסים הביתה ומחפשים מזון ומחסה. עם זאת, כאשר הם במספרים גבוהים והתחילו לקנן בתוך הבית, אז זה הזמן לעשות מעשה.

  • יש יותר אוכל זמין בתוך הבית בהשוואה לחוץ
  • החמימות של הבית מספקת נוחות
  • המחסור בטורפים יכול לגרום להם להרגיש בטוחים
  • הרעש מפעילות אנושית מושך אותם

העכברים יכולים להיכנס לבית בגלל מספר סיבות שונות.

הסיבה השכיחה ביותר היא שהם מחפשים אוכל. ייתכן שהם ראו חיית מחמד עוזבת את הבית והם עוקבים אחריהם בחיפוש אחר מזון. עם זאת, עכברים יכולים להיכנס לבית גם אם יש פתח או חור שמובילים אליו. בדרך כלל עכברים ימצאו את החורים הללו וישתמשו בהם כנקודת כניסה לביתכם.
ישנן סיבות רבות לכך שהעכברים נכנסים לברית. חלק מהסיבות הן בגלל המחסור באוכל, המחסור במים, או בגלל שהם מרגישים שהם בסכנה.
העכברים נכנסים לברית כי הם מחפשים מקום בטוח לחיות בו ולמצוא אוכל. הם גם רוצים למצוא מים כדי שיוכלו לשתות ולשרוד. עכברים יכולים להיות מאוד מסוכנים כשהם נכנסים לבית שלך ואם אין לך חומר דוחה עכברים אז יהיה קשה להוציא אותם של הבית שלך. העכברים עלולים לגרום לנזק לרהיטים, לקירות ולריצוף שלך אם לא מטפלים בהם. כמה דרכים שבהן אתה יכול להיפטר לעכבר היא באמצעות חומר דוחה מיסוך ריחות. אם לעכבר יש ריח חזק אז יהיה להם קשה יותר לחזור בעתיד. במקרים כאלו כדאי להזמין לוכד עכברים מקצועי ומיומן שיגיע אליכם לבית ויטפל בבעיה בצורה מקצועית ויסודית.

איך להרחיק עכברים מהבית?

עכברים הם מכרסמים קטנים שניתן למצוא בכל העולם. ידוע שהם נושאים מחלות ומזהמים מזון. עכברים גם מכרסמים חוטים שעלולים לגרום לשריפות או לבעיות חשמל אחרות בבית שלך.
ישנן דרכים רבות להרחיק עכברים מהבית שלך, אבל אתה צריך לדעת עם איזה סוג של עכברים אתה מתמודד לפני שתתחיל ללכוד אותם. סוגים מסוימים של עכברים ייצאו רק בלילה, בעוד שאחרים יוצאים רק במהלך היום. כדאי גם לשקול אם העכבר הוא עכבר בית או עכבר שדה. עכברי בית חיים בבתים ומעדיפים להישאר קרובים למקורות המזון שלהם בעוד עכברי שדה חיים בחוץ ומעדיפים שטחים פתוחים כמו שדות או כרי דשא.
עכברים הם מכרסמים קטנים שנמצאים במקומות רבים. הם יכולים להוות בעיה עבור בעלי בתים מכיוון שהם עלולים לגרום נזק לרכוש, לזהם מזון ולהעביר מחלות. עכברים הם גם בעיה גדולה עבור חקלאים מכיוון שהם פוגעים ביבול, אוכלים דגנים מאוחסנים ומזהמים מקורות מזון אחרים.
על מנת להרחיק עכברים מהבית שלך יש כמה דברים שאתה יכול לעשות. ראשית כדאי לוודא שאין מקורות מזון או מים מחוץ לבית. כדאי גם לוודא שכל הדלתות והחלונות סגורים בלילה כשאתם הולכים לישון. לבסוף, עליך לאטום סדקים או חורים בקירות או ברצפות של הבית שלך עם מסכי צמר פלדה או רשת מתכת כדי שהעכברים לא יוכלו להיכנס גם דרך האזורים האלה.
עכברים הם מכרסמים קטנים שיכולים להוות מטרד לבעלי בתים. הם עלולים לגרום נזק לבית שלך ולהפיץ מחלות. ישנן תרופות טבעיות רבות שתוכל להשתמש בהן כדי להיפטר מעכברים ולהרחיק אותם מהבית שלך.

נכתב בשיתוף הלוכד המהיר החברה המובילה בישראל ללכידת כל סוגי המזיקים.

הגורמים לכניסת עכברים לבית - ואיך להתמודד עם עכבר שנכנס הביתה

רוצים לפרסם גם? כתבו לנו!
צ'ק לייט הינו אתר מידע הפועל משנת 2004 במטרה לספק תשובות לשאלות נפוצות, מידע חשוב, פתרונות ומדריכים במגוון תחומים. קראו את checklight - כל מה שחשוב
אהבתם? שתפו לחבר!
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn