לימודי הנהלת חשבונות ומושגים בשיתוף מכללת חשב לחשבונאות

הנהלת חשבונות היא נושא חיוני לכל עסק. זהו עמוד השדרה של כל חברה והקורס ילמד אותך כיצד להבין נהלי חשבונאות וכיצד להשתמש במידע מפרקטיקות אלו על מנת לקבל החלטות.

בקורס הנה”ח תלמדו על דוחות כספיים, מאזנים, דוחות רווח והפסד, דוחות תזרים מזומנים ומסמכים חשבונאיים אחרים. תלמד גם על סוגים שונים של מסים וכיצד הם מחושבים, כמו גם אילו מסים ניתנים לניכוי.

תלמד גם על יסודות הנהלת חשבונות כמו חיובים ונקודות זכות, מערכת הנהלת חשבונות כפולה, חשבונות מזומנים קטנים, פנקסים ויומנים.

הנהלת חשבונות היא קורס חשוב מאוד שנדרש לכל התלמידים. זה מלמד אותם איך לנהל כסף ולעקוב אחר ההוצאות שלהם.

זה גם מלמד אותם איך לנהל את הכספים של ארגון או חברה. הנהלת חשבונות היא אחד הקורסים הפופולריים ביותר במכללות ובאוניברסיטאות ברחבי העולם.

מהי ראיית חשבון?

ראיית חשבון היא תחום לימודים חשוב ביותר. זהו גם אחד הקורסים החשובים ביותר בבית ספר לעסקים. חשבונאות פיננסית היא חלק מכריע מהקורס מכיוון שהיא עוזרת לסטודנטים להבין את הדוחות הכספיים, המאזנים ודוחות ההכנסה.

הקורס מתמקד גם בחשבונאות ניהולית והוא מלמד את התלמידים להשתמש בניתוח עלות-נפח-רווח כדי לקבל החלטות לגבי ייצור, תמחור והפצה. התלמידים גם מלמדים כיצד לעשות חשבונאות עלויות וכיצד לבצע מיסים.

מהם סוגי הנהלת החשבונות השונים?

ישנם שני סוגים של חשבונאות: חשבונאות פיננסית וחשבונאות ניהולית. רואי חשבון פיננסיים מתמקדים בדוחות הכספיים ואילו רואי חשבון ניהוליים מתמקדים בניהול החברה.

רואי חשבון פיננסיים נחשבים למוסמכים יותר מאשר רואי חשבון ניהוליים מכיוון שיש להם הבנה טובה יותר של הצד העסקי של הדברים. למשל, הם יודעים לחשב מיסים ואיך להכין מאזן.

מה ההבדל בין חשבונאות פיננסית לחשבונאות ניהולית?

חשבונאות פיננסית היא תהליך של רישום וסיכום של פעולות פיננסיות של חברה. זה נעשה על ידי רואי חשבון.

הנהלת חשבונות היא אחד התפקידים החשובים ביותר בכל ארגון. חשבונאות פיננסית נחוצה כדי לקבוע אילו השקעות רווחיות ואילו לא. זה גם עוזר בקביעה אם חברה צריכה להרחיב או לצמצם את פעילותה, או אפילו לצאת מהעסק.

חשבונאות ניהולית, לעומת זאת, מתמקדת באספקת מידע שיעזור למנהלים לקבל החלטות כיצד להקצות משאבים ביעילות.

חשבונאות ניהולית מתמקדת בעיקר במתן מידע שיעזור למנהלים לקבל החלטות לגבי אופן הקצאת משאבים ביעילות בעוד שהחשבונאות הפיננסית מתמקדת בעיקר ברישום וסיכום העסקאות הפיננסיות של חברה.

מהם הקורסים השונים ללימודי הנהלת חשבונות?

הנהלת חשבונות היא תהליך של זיהוי, מדידה והעברת מידע פיננסי על ישויות כלכליות כגון עסקים ותאגידים. המידע משמש בעיקר לתמיכה בקבלת החלטות בניהול העסק ובממשל.

הקורסים השונים ללימודי הנהלת חשבונות הם:

  • קורס הנהלת חשבונות מתחיל
  • קורס הנהלת חשבונות 1+2
  • קורס הנהלת חשבונות 3
  • חשב שכר מתחיל
  • חשבר שכר מדופלם

ויש גם את התארים השונים:

תואר ראשון בחשבונאות (B.Acc)

תואר ראשון במסחר (B.Comm)

תואר שני בחשבונאות (M.Acc)

תואר שני במנהל עסקים (MBA)

מכללת חשב לחשבונאות בכפר סבא

מכללת חשב לחשבונאות היא מכללה פרטית המציעה קורסי ראיית חשבון והנהלת חשבונות. המוסד ממוקם בעיר כפר סבא, ישראל.

למכללה סגל ייעודי לחשבונאות עם ניסיון של למעלה מ-15 שנה. הם מציעים קורסים פיננסיים הכוללים ייעוץ מס, הנהלת חשבונות בכל הרמות, הערכות שווי ועוד. הקורסים מועברים בצורה מקצועית ומלווים בפרקטיקה מובילה למעבר בחינות הרשויות המשלב גם פתירת מחבנים.

המכללה לחשבונאות בכפר סבא היא המכללה הראשונה והיחידה בישראל המציעה קורס מלא בחשבונאות. המכללה הוקמה בשנת 1997 והיא דורגה בין חמש המכללות המובילות לחשבונאות בישראל.

מטרת המכללה היא להציע לסטודנטים השכלה איכותית שתכין אותם למקצוע ראיית החשבון. המכללה גם שואפת לספק לסטודנטים הבנה כיצד ההתפתחות האקדמית והמקצועית שלהם יכולה לתרום לחברה הרחבה.

הכתבה בשיתוף מכללת חשב לחשבונאות 

לימודי הנהלת חשבונות עם מכללת חשב

רוצים לפרסם גם? כתבו לנו!
צ'ק לייט הינו אתר מידע הפועל משנת 2004 במטרה לספק תשובות לשאלות נפוצות, מידע חשוב, פתרונות ומדריכים במגוון תחומים. קראו את checklight - כל מה שחשוב
אהבתם? שתפו לחבר!
שיתוף ב whatsapp
WhatsApp
שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב linkedin
LinkedIn